top of page
  • Obrázek autoraenebiresk

Ako si správne vybrať typ zimnej záhrady?

V ponuke našich výrobcov nájdete niekoľko variant zimných záhrad. Pri výbere tej správnej je dôležité, či plánujete zimnú záhradu vykurovať a využívať ju celoročne, alebo vám bude slúžiť na sezónne posedenie, prípadne na prezimovanie niektorých typov okrasných rastlín.


Celoročne obývateľné zimné záhrady ( nazývajú sa aj teplé zimné záhrady )majú prerušený tepelný most, čím získavajú vyššiu izolačnú schopnosť. Vďaka vyhrievaciemu telesu ju dokážete využívať každý deň v roku. Sú zasklené izolačným trojsklom ( izool WG100 HI ) alebo izolačným dvojsklom ( izool WG100 T ).


Teplá zimná záhrada izool WG100 HI s posuvnými dverami izool HST
Teplá zimná záhrada izool WG100 HI s posuvnými dverami izool 75 HST

Sezónne zimné záhrady ( nazývajú sa aj studené zimné záhrady )nemajú prerušený tepelný most a je vhodné ich využívať od jari do jesene ( izool WG100 Z ). Náklady na jej výstavbu sú omnoho nižšie ako náklady na vykurovanú „teplú“ zimnú záhradu, pretože na jej realizáciu postačí využiť obyčajné izolačné dvojsklo.Studená zimná záhrada izool WG100 Z s sklopno posuvnými dverami izool HST
Studená zimná záhrada izool WG100 Z s sklopno posuvnými dverami izool HST

Neexistuje správne a nesprávne riešenie, obe dobre slúžia, no je len na Vás, čo od svojej zimnej záhrady očakávate a ako ju chcete počas roka využívať. Podľa požiadaviek navrhujeme unikátne riešenia zimných záhrad tak, aby sa čo najlepšie hodili ku vášmu domu, terase či záhrade. Podľa vašich potrieb využitia vnútorného i vonkajšieho priestoru zimnej záhrady ponúkame rôzne prevedenia bočných stien – fixné presklenia, dvere otváravé von alebo dnu, vetracie okná, HS portály...


Farebným prevedeniam zimných záhrad sa medze nekladú. Nebojte sa popustiť uzdu svojej fantázie.Na výber máte niekoľko stoviek odtieňov štandardných aj neštandardných farieb podľa RAL vzorkovníka.

267 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page