top of page

SALAMANDER

Salamander Industrie Produkte GmbH (SIP) patrí s desiatkami rokov skúseností s vývojom a výrobou plastových profilov pre okná a dvere medzi popredných výrobcov so špičkovou kvalitou.

LOGO SALAMANDER ORIGINAL.jpg

História

Jakob Sigle

V roku 1917 položil spoluzakladateľ SALAMANDER Jakob Sigle základný kameň pre dlhú históriu spoločnosti v Türkheime.

Kotva 1

​V roku 1936 firma vyrábala lepené kože pre vnútorné časti obuvi.

​V roku 1973 firma začala s extrúziou PVC profilov.

​V roku 2008 sa firma TOZAN stáva výhradným dodávateľom pre Slovensko.

​V roku 2017 firma oslávila 100 rokov svojej existencie.

Oblasti podnikania

Popri našej hlavnej činnosti v oblasti výroby profilov z PVC, Salamander pracuje s dcérskou spoločnosťou Salamander Bonded Leather v oblasti výroby lepených koží, ako vodca svetového trhu. V obchodnej divízii  Salamander Technische Kunststoffprofile vyrábame PVC profily pre individuálne požiadavky nášho zákazníka, ako aj nástroje na extrúziu profilov a vonkajšie profilové systémy pre prémiové terasy.

Kotva 2

Divízie

SALAMANDER Industrie-Produkte GmbH

SALAMANDER WINDOW & DOOR SYSTEMS

Salamander Window & Door Systems je jeden z popredných európskych dodávateľov systémov a je výrobcom PVC profilov pre okná a dvere.

Salamander už mnoho rokov vyvíja PVC profily pre okná, dvere a mnoho ďalších okenných aplikácií v úzkej spolupráci so svojimi zákazníkmi.

SALAMANDER DECKING, FENCE & FACADE

Salamander deckin, fence & facade je divízia  spoločnosti Salamander Technische Kunststoffprofile, ktorá sa zameriava na prvotriedne vonkajšie profilové systémy.

SALAMANDER TECHNISCHE KUNSTSTOFFPROFILE

Spoločnosť Salamander Technische Kunststoffprofile GmbH vyrába profily na mieru z rôznych typov PVC a vyvíja špecifické extrúzne riešenia pre rôzne aplikačné oblasti. Okrem toho dcérska spoločnosť Salamander tta - Tool Tech Austria GmbH & Co. KG - je odborným výrobcom špeciálnych nástrojov na použitie pri vytláčaní PVC profilov.

SALAMANDER BONDED LEATHER

Salamander Bonded Leather je na svete najstarší, najväčší a najvýznamnejší výrobca vysokokvalitných lepených koží, ktoré sa okrem iného používajú aj v obuvi, nábytku, kožiarskych a baliacich výrobkoch.

TOP 10 pobočiek

SALAMANDER Industrie-Produkte GmbH

NEMECKO

POĽSKO

TALIANSKO

RUMUNSKO

SLOVENSKO

MAĎARSKO

KOSOVO

ČESKÁ RUPUBLIKA

BOSNA A HERCEGOVINA

CHORVÁTSKO

SWDS_Official_Partner.jpg

Logo partnerstva udelené spoločnosťou Salamander Industrie produkte GmbH pre spoločnosť TOZAN EU, a.s.

logo tozan.jpg

Partnerom spoločnosti Salamander Industrie Produkte GmbH a výhradným dodávateľom profilového systému Salamander a Brügmann pre Slovensko je spoločnosť TOZAN EU, a.s.

logo Revolučné okná 2019.png

Členmi združenia Revolučné okná môžu byť len autorizovaní slovenskí výrobcovia okien a dverí z profilového systému Salamander a Brügmann.

bottom of page